About Us

Kim Jesteśmy

Jako agencja pośrednictwa pracy dla marynarzy działamy na rynku już prawie 30 lat. Oferty pracy dotyczą zarówno załóg szeregowych jak i kadry oficerskiej.

Nasza Misja

Naszym celem jest zapewnienie najlepiej wykwalifikowanego personelu morskiego renomowanym armatorom. Wierzymy, że budowanie długoterminowych relacji opartych na zaufaniu jest kluczem do sukcesu.

Standardy

Działamy zgodnie z Konwencją o pracy na morzu (MLC). Jesteśmy akredytowaną agencją rekrutacyjną i pośrednictwa pracy. Przestrzegamy ustanowionych standardów, które zapewniają kompleksową ochronę praw marynarzy na całym świecie.

Nasze usługi

 W ramach pośrednictwa w zatrudnieniu świadczymy między innymi następujące usługi:

  • przeprowadzamy rekrutację kandydatów kierując się oczekiwaniami zarówno armatora jak i marynarza;
  • przygotowujemy niezbędną dokumentację ( kontrakty w j. angielskim, umowy cywilno- prawne  w j. polskim, listy gwarancyjne, dokumenty flagowe, itp.);
  • przygotowujemy formularze aplikacyjne i aranżujemy wizy wjazdowe do USA typu C1/D,
  • jesteśmy autoryzowanym agentem i aplikujemy w imieniu armatora o flagowe dokumenty Liberyjskie, Panamskie i Maltańskie
  • organizujemy podróż na  statek i powrót do kraju;
  • na życzenie marynarza lub upoważnionych przez niego osób wystawiamy zaświadczenia związane z zatrudnieniem na kontrakcie;
  • udzielamy pomocy we wszelkich kwestiach spornych pomiędzy armatorem i marynarzem.

Więcej o nas

W roku 1990, po przeszło 20 latach pracy na morzu , założyciel i dyrektor firmy kapitan ż.w. Sławomir W. Pietrusiewicz podjął wyzwanie zorganizowania i poprowadzenia prywatnej agencji załogowej, która z jednej strony sprostałaby najwyższym standardom międzynarodowej żeglugi, z drugiej zaś spełniała oczekiwania Polskich marynarzy o rzetelnej, przyjaźnie nastawionej, z miłą i fachową obsługą agencji.

             Dzisiaj Balteam to zespół zaangażowanych, doświadczonych i kreatywnych ludzi znających doskonale warunki pracy na morzu, wypełniających szybko i profesjonalnie zlecenia armatorów przy pełnej satysfakcji marynarzy i ich rodzin. Te  zespołowe umiejętności a zwłaszcza odpowiedzialność za losy naszych załóg są podstawą stałego rozwoju i pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość.       

         Armatorzy, których reprezentujemy oferują zatrudnienie głównie na statkach typu general cargo, coaster, RO-RO, car carrier, multi purpose , heavy lift, offshore units, chemikaliowcach jak również na masowcach, kontenerowcach, luksusowych jachtach, statkach pasażerskich ( wycieczkowcach) typu CARNIVAL.

           Długoletnia współpraca naszych armatorów i marynarzy świadczy o korzystnych warunkach zatrudnienia i wysokich kwalifikacjach rekrutowanych przez nas pracowników. W roku 2013 mieliśmy przyjemność zorganizowania uroczystości pożegnania marynarzy/ oficerów po okresie 25 letniej pracy u tego samego armatora w związku z ich przejściem na zasłużoną emeryturę.

            Dokładamy wszelkich starań aby współpraca z nami opierała się na wzajemnym zaufaniu, wysokiej jakości usług i profesjonalnym działaniu. Zależy nam na utrzymaniu jak najlepszej opinii wśród Marynarzy.

Certyfikaty

Nasi Partnerzy